Tutaj jesteś

Co robić na siłowni, żeby schudnąć?

18 listopada 2020 Sport

Odchudzanie to długotrwały proces, który wymaga od nas wprowadzenia zmian. Mowa tutaj o zmianie diety, oraz o uprawianiu regularnej aktywności fizycznej. Najważniejszym aspektem odchudzania jest dieta. Bez odpowiedniej ilości kalorii nie uda nam się schudnąć. Żeby nasz organizm zaczął spalać tkankę tłuszczową, musimy być na deficycie kalorycznym. Deficyt ten powinien wynosić około 20% naszego zapotrzebowania energetycznego. Dla przykładu osoba, która potrzebuje 2500 kcal, na diecie powinna spożywać 2000 kcal. Taki deficyt pozwoli nam dłużej wytrwać na diecie. Oprócz diety równie ważna jest aktywność fizyczna, którą możemy wykonywać np. na siłowni.

Co robić na siłowni żeby schudnąć?

Siłownia to dobre miejsce, zarówno żeby schudnąć jak i zbudować masę mięśniową. Znajduje się tam wiele sprzętów, które pomogą nam w odchudzaniu. Ważny jest deficyt kaloryczny, który możemy wypracować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest oczywiście dieta. Z kolei drugim sposobem jest trening cardio. Jest to trening o niskiej lub średniej intensywności, który wykonujemy przez dłuższy czas. Przez pierwsze 30-40 minut aktywności większość energii pozyskujemy z glikogenu zawartego w mięśniach. Dopiero po tym czasie nasz organizm zaczyna intensywnie spalać tkankę tłuszczową. Dlatego trening cardio powinien być wykonywany przez dłuższy czas. Osoby z dużą nadwagą powinny zacząć od spacerów lub marszobiegów. Dobrym rozwiązaniem będzie także korzystanie z rowerków bądź orbitreków, które są fajną alternatywą dla bieżni.

Oprócz treningu cardio możemy także wykonywać interwały. Może to być zarówno bieganie na bieżni, jak i jazda na rowerze. Interwały polegają na tym, że przez 30 sekund wykonujemy dane ćwiczenie z maksymalną intensywnością, po czym przez minutę odpoczywamy. Dla przykładu biegniemy sprintem przez 30 sekund, po czym przez minutę maszerujemy. Różnica między cardio i interwałami jest taka, że podczas wykonywania cardio spalamy kalorie tylko w czasie treningu, a interwały przyspieszają metabolizm na dłuższy czas, co zwiększa spalanie kalorii nawet do 24 godzin po treningu. Najlepiej jest wykonywać na zmianę treningi cardio i interwały.

Treningi siłowe w procesie odchudzania

Oprócz cardio i interwałów w procesie odchudzania powinniśmy wykonywać treningi siłowe. Dzięki temu zwiększy się ilość mięśni w naszym organizmie, co wpłynie na szybszy metabolizm i większe zużycie kalorii. Treningi siłowe są ważne szczególnie w przypadku mężczyzn, gdyż wpływają na utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu w organizmie.

okulary w profesjonalnych salonach optycznych

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dmuchana ścieżka gimnastyczna - zastosowanie i zalety