Tutaj jesteś

Ujędrnianie biustu – czy to możliwe?

6 grudnia 2020 Uroda


Jędrność to zdecydowanie najważniejszy atrybut kobiecego biustu, choć kobiety mające małe piersi często myślą, że wolałyby nawet mieć mniej jędrne, ale za to większe piersi. Szybko jednak można przekonać się, że nawet mały biust może stać się zwiotczały jeśli prawidłowo się o niego nie zadba.

Co wpływa na spadek jędrności biustu?

Najważniejszą przyczyną jest oczywiście wiek, gdyż z wiekiem skóra traci elastyczność w każdym miejscu. Dobra wiadomość jest jednak taka, że jest to kwestia indywidualna i czasem nawet dojrzałe panie cieszą się jędrnymi piersiami, zwłaszcza gdy wiedzą, jak o nie dbać. Inne ważne przyczyny wiotczenia piersi to ciąża i okres karmienia piersią, a także znaczny spadek wagi, zwłaszcza jeśli nastąpił w krótkim czasie. Błędem jest przy tym twierdzenie, że tylko duży i ciężki biust może obwisnąć. Oczywiście zwykle dzieje się tak najszybciej, szczególnie kiedy piersi nie mają odpowiedniego podparcia w postaci dobrze dobranego biustonosza. Jednak wymienione czynniki, a także inne, mogą powodować wiotczenie nawet małego biustu. Czynniki te to między innymi noszenie źle dobranego stanika, spanie na brzuchu czy uprawianie sportu bez odpowiedniego biustonosza. Źle na jędrność skóry wpływają też długie i gorące kąpiele.

Jak sobie pomóc?

Najlepiej jest oczywiście dbać o jędrność biustu kiedy jeszcze można się nią pochwalić, wcierając weń dobry krem, a także nosić dobry stanik – ciasny obwód to podstawa, gdyż to na nim, a nie na ramiączkach opiera się ciężar piersi. Warto też unikać gorących kąpieli i brać prysznic zakończony chłodnym strumieniem, co fantastycznie pobudza krążenie i dzięki temu ujędrnia biust.
Inne sposoby na ujędrnianie biustu to między innymi masaż, który warto wykonywać przy okazji wcierania dobrego preparatu. Dobre efekty jednak przyniesie tylko właściwie wykonywany zabieg – inny może dać skutek odwrotny do zamierzonego. Masować należy od dołu ku górze. Doskonałe będą również naprzemienne prysznice ciepłe i chłodne.
W sprzedaży można też znaleźć maski ujędrniające biust, na przykład z algami. Ich stosowanie jest nieco kłopotliwe, ale na pewno wypróbować.

W przypadku mocnego spadku jędrności piersi można też skusić się na zabiegi medycyny estetycznej, ale są one dość kosztowne, a ich odbywanie może dla niektórych pań być dość krępujące. Do ujędrniania biustu stosuje się między innymi zabiegi z wykorzystaniem podczerwieni, które powodują natychmiastowe obkurczenie wiązań kolagenowych, dzięki czemu skóra od razu staje się bardziej sprężysta.

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?