Tutaj jesteś

Czy hula hop odchudzające faktycznie działa?

17 listopada 2020 Moda


Hula hop pamięta chyba każdy z nas ze szkoły podstawowej – było to jedno z ćwiczeń na lekcjach wf. Jednak czy taka zabawa jest tylko dla dzieci? Oczywiście, że nie! W Sieci można znaleźć hula hopy w różnych rozmiarach, więc także i dorośli mogą korzystać z takiej rozrywki. A czy wiedzieliście o tym, że hula hop także odchudza?

Hula hop odchudzające – jak kręcić, żeby schudnąć?

Jak to się dzieje, że ćwiczenia polegające na kręceniu hula hopem odchudzają? Jest to spowodowane oczywiście samą aktywnością fizyczną – naprawdę można się zmęczyć podczas intensywnego kręcenia! Ponadto wykonując ćwiczenia w prawidłowy sposób, wzmacniamy nasz kręgosłup, który często jest nadwyrężony chociażby siedzącym trybem życia. Aby kręcić hula hopem, musisz utrzymać wyprostowaną sylwetkę – to doskonała równowaga po całym dniu garbienia się przy komputerze!

Hula hop fantastycznie modeluje naszą sylwetkę, przede wszystkim talię. Brzuch stanie się bardziej płaski, jędrniejszy i twardszy. Jednak aby osiągnąć takie efekty, należy sięgać po obręcz regularnie. Jednorazowa zabawa cudów nie zdziała – tutaj potrzeba kilku tygodni, rzecz jasna rezultat będzie widoczny także w zależności od wyjściowej tkanki tłuszczowej, którą zamierzamy zredukować. Warto sprawdzić efekty już po dwóch tygodniach. Po takim czasie regularnego kręcenia hula hopem traci się średnio od centymetra do dwóch w obwodzie talii. Jednak, jak wspomnieliśmy, indywidualne predyspozycje każdego z nas są tutaj kluczowe. Jeden zgubi mniej, inny więcej.

Zabawa z hula hopem może stanowić trening sam w sobie i to na nim możesz się skupić, jednak wiele osób traktuje kręcenie obręczą jako rozgrzewkę przed nieco bardziej skomplikowanymi ćwiczeniami. Warto wciągnąć do treningu również bliskie osoby – partnera lub dzieci. W grupie będzie zabawniej i na pewno każdy skorzysta z takich ćwiczeń.

Trening z hula hop lepszy niż tradycyjne ćwiczenia?

To, czy trening z hula hop będzie lepszy, czy też o wiele korzystniej będzie zdecydować się na tradycyjną siłownią, jest indywidualną kwestią każdego z nas. Niektórzy po prostu o wiele lepiej odnajdują się podczas ćwiczeń interwałowych czy kardio. A jeszcze inni nie chcą iść na siłownię (z różnych względów, znanych tylko sobie) lub nie lubią na przykład biegać. Prawda jest taka, że każdy zrobiony trening jest lepszy od tego niezrobionego wcale. Zatem niezależnie od tego, którą formę aktywności fizycznej wybierzesz, i tak wyjdziesz na plusie (a raczej na minusie, biorąc pod uwagę utratę zbędnych kilogramów!).

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Luksusowe obuwie domowe