Tutaj jesteś

Jak trenować nogi na siłowni?

16 grudnia 2020 Zdrowie


Trening nóg należy do jednych z najbardziej wyczerpujących. Aczkolwiek nie znaczy to, że należy z niego rezygnować. Należy popracować nad całym ciałem, więc przyda się również dobry trening na dolną partię ciała. Jak powinien wyglądać trening nóg siłownia?

Popularne ćwiczenia na siłowni

Można wyróżnić kilka popularnych ćwiczeń, które można wykonywać na nogi z dodatkowym sprzętem lub bez. Dzięki nim nogi dostaną „za swoje”, a w przyszłości, jeżeli będziemy dane ćwiczenia regularnie powtarzać, będą się one pięknie prezentować
Pierwsze takie ćwiczenie to front squat, czyli przysiady ze sztangą z przodu. Aczkolwiek, jeżeli ktoś jest na początkowym etapie ćwiczeń, to powinien zrezygnować z wielkiego obciążenia i zamienić je na coś mniejszego, jak chociażby butelki z wodą.
Drugie ćwiczenie to martwy ciąg na prostych nogach, który nie tylko oddziałuje na nasze nogi, ale również na korpus, dzięki czemu będziemy mogli lepiej stabilizować naszą sylwetkę. Również do tego ćwiczenia możemy użyć obciążenia, aczkolwiek nie jest ono koniecznością.
Trzecie ćwiczenia to wykroki. Jedno z najpopularniejszych ćwiczeń. Specjaliści mówią, że albo się je kocha, albo nienawidzi. Aczkolwiek należy powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych form, jeżeli chodzi o pracę na nogi. W związku z tym, że następuje tutaj pewna dysproporcja, obydwie nogi zmuszone są do wykonania jednakowej, intensywnej pracy. Do tego takie ćwiczenia sprawiają, że mięsień czworogłowy będzie wyraźnie oddzielał się od mięśnia dwugłowego. Ciekawostką jest również fakt, że wykroki wpływają również na wzmocnienie mięśni brzucha.
Czwarte ćwiczenie to wspięcia na palcach. Niewinne ćwiczenie, ale jeżeli będzie wykonywanie w kilku seriach, to na pewno da się odczuć w łydkach. Nie wszyscy marzą o tym, aby mieć rozbudowane łydki, ale warto wiedzieć, że takie ćwiczenie na pewno nie spowoduje ich szybkiego rozrostu.

Trening z obciążeniem

Te cztery ćwiczenia warto wykonywać w poszczególnych seriach treningowych. Wraz z upływem czasu należy dodawać do nich obciążenie, dzięki czemu nogi będą lepiej pracować. Pamiętajmy tylko o tym, żeby dobierać obciążenie do swoich możliwości, ponieważ czasem podczas treningu można przedobrzyć, co może skutkować kontuzją, a tego chyba nikt nie chce. Trening na nogi na pewno zmęczy, temu nikt nie może zaprzeczyć. Mówi się nawet, że im większe zmęczenie, tym lepszy był trening. Pamiętajmy również o tym, że po każdym treningu, również tym na nogi, należy wykonać odpowiednie rozciąganie.

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak pozbyć się bólu gardła