Tutaj jesteś

Świece z wosku pszczelego – właściwości

9 grudnia 2020 Pielęgnacja


Aura jesienno-zimowa sprzyja spędzaniu wieczorów w domowym zaciszu. Dużo milej jest, jeśli w swoich czterech kątach stworzymy atmosferę ciepła i relaksu, która będzie kontrastowała z nieprzyjemną pluchą na zewnątrz. Wspaniały klimat wieczornego relaksu można osiągnąć, zapalając w mieszkaniu świece.

Świece różnego rodzaju, koloru i o przeróżnym zapachu można kupić już niemal wszędzie. Na szczególne wyróżnienie zasługują jednak naturalne świece z wosku pszczelego. Choć ich cena jest wyższa od ceny zwykłych świec parafinowych, właściwości świecy z wosku pszczelego sprawiają, że jest ona warta swojej ceny.

Czym jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli jest niezwykle cennym produktem ubocznym, który powstanie w wyniku produkcji miodu. Wosk pszczeli jest wydzieliną, dzięki której pszczoły mogą budować charakterystyczne plastry, w których magazynują miód oraz pierzgę. Ta pszczela wydzielina o bardzo przyjemnym zapachu znalazła zastosowanie w wielu branżach: farmaceutycznej, kosmetycznej oraz meblarskiej.

Dlaczego warto palić świece z wosku pszczelego?

Palenie świec z wosku pszczelego to nie tylko wspaniały klimat jesienno-zimowych wieczorów. Świece z wosku pszczelego mają także niesamowite właściwości prozdrowotne. Wosk pszczeli jest znany ze swoich silnych właściwości przeciwzapalnych i z tego powodu był używany już w starożytnej Grecji i Egipcie. Dobra sława wosku pszczelego przetrwała do dziś i przyczyniła się do powstania wielu produktów z jego użyciem. Jedynym z najpopularniejszych są właśnie świece z wosku pszczelego.

Palenie świec z wosku pszczelego sprzyja osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego. Jest niezwykle pomocy w walce z alergią. Wspomaga także astmatyków i osoby, które zmagają się z nawracającymi infekcjami zatok.

Jedną z najpopularniejszych właściwości świec z wosku pszczelego jest ich wpływ na jonizację powietrza, co jest niezwykle istotne w dobie wszechobecnych telewizorów i komputerów.

Świece z wosku pszczelego właściwości

Świece z wosku pszczelego posiadają szereg prozdrowotnych właściwości. Neutralizują negatywne skutki związane z nadmiernym promieniowaniem emitowanym przez telewizory, czy komputery. Oprócz tego palenie świec z wosku pszczelego sprzyja wydzielaniu jonów ujemnych, które oczyszczają powietrze i działają kojąco na dolegliwości związane z chorobami układu oddechowego. Neutralizują także zapach dymu tytoniowego.

Świece z wosku pszczelego wyróżniają się swoim ciekawym wyglądem i przepięknym zapachem miodu. Taka świeca z pewnością stanowić będzie idealny prezent dla bliskiej osoby.

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?