Tutaj jesteś

Jak pozbyć się bólu gardła u dziecka

29 grudnia 2022 Zdrowie Jak pozbyć się bólu gardła

Istnieje bardzo wiele produktów leczniczych, które mają doraźne zastosowanie podczas dolegliwości bólowych gardła u dzieci. Dostępne są także niezliczone smaki leków i preparatów na gardło, dzięki czemu najmłodsze dzieci bardzo chętnie je przyjmują. Duża ilość produktów posiada w swoim składzie substancje o pochodzeniu naturalnym. W ten sposób nawilżona zostaje śluzówka gardła, co zapewnia jej odpowiednią ochronę. Jednocześnie dobre nawilżenie niweluje drapanie, pieczenie oraz ból gardła. Najbardziej popularne środki to oczywiście pastylki do ssania, lizaki smakowe, syropy, zawiesiny i spraye. Najczęściej rodzice wybierają dla swoich dzieci pastylki do ssania oraz tabletki na ból gardła. Warto wybierać tego typu produkty, gdyż przez dłuższy czas przebywają one w jamie ustnej. Dzięki czemu składniki czynne mogą uwalniać się powoli oraz zwiększać swoje działania. Dlatego tabletki pastylki są bardzo skuteczne jeżeli chodzi o dolegliwości bólowe gardła. Nie mogą być one jednak podawane najmłodszym dzieciom ze względu na ryzyko połknięcia. Dlatego tabletki to idealne rozwiązanie dla starszych dzieci.

Leczenie bólu gardła u dzieci

Leki na ból gardła u dzieci to także syropy oraz spraye https://gemini.pl/kategoria/dziecko/zdrowie-dziecka/bol-i-goraczka. Syropy charakteryzują się bardzo prostą formą podania. Dlatego można wykorzystywać je także w przypadku młodszych dzieci, które miałyby problem z korzystaniem z pastylek do ssania. Jednocześnie syropy mogą nie tylko obniżać dolegliwości bólowe gardła, lecz także wspomagać leczenie infekcji ze względu na działanie przeciwgorączkowe. Co więcej syropy posiadają przyjemny, słodki smak, dzięki czemu dzieci chętnie je pobierają. Docenianym przez rodziców rozwiązaniem są także spraye na gardło. Dzięki nim można bardzo precyzyjnie aplikować lek. Jest to bardzo przydatne w odniesieniu do najmłodszych dzieci, które nie mogą korzystać z tabletek, lecz także nie są w stanie pobierać syropu na gardło. Dlatego spray można wykorzystać na przykład podczas dolegliwości bólowych gardła u niemowląt.

Jak wyleczyć ból gardła dziecka?

Jeden z najnowszych propozycji są lizaki smakowe na ból gardła u dzieci. Jest to bardzo atrakcyjna forma leku, który szczególnie przypada do gustu najmłodszym. Dzieci kojarzą lizaki ze słodyczami, dlatego bardzo łatwo bo nie sięgają. Jest to także bezpieczna forma podawania leku, gdyż ogranicza się ryzyko połknięcia jak w przypadku tabletek lub pastylek. Jeżeli jednak ból gardła u dziecka lub niemowlęcia przedłuża się pomimo zastosowanego leczenia, wówczas należy skonsultować się z pediatrą. Być może ból gardła jest objawem infekcji, tym samym koniecznie będzie zastosowanie dodatkowych leków. Ważne jest także mierzenie temperatury ciała dziecka, która także może sygnalizować pojawiającą się infekcę. Niepokojące mogą być także kaszel, osłabienie, ból ucha, bóle brzucha, wysoka gorączka. W takiej sytuacji kontakt z lekarzem jest niezbędny

Materiał zewnętrzny

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak pozbyć się bólu gardła