Tutaj jesteś

USG jamy brzusznej – zastosowanie, przygotowanie i cena badania

4 marca 2022 Zdrowie USG jamy brzusznej

Dzięki badaniu USG można wykonać dokładne obrazowanie narządów wewnętrznych. Co czego służy USG jamy brzusznej?

Gdy chcesz skorzystać z USG brzucha Kraków (https://www.derma-med.pl) oferuje możliwość wykonania badania w placówkach mających podpisaną umowę z NFZ oraz prywatnie.

Do czego służy USG jamy brzusznej?

Badanie jak USG, czyli ultrasonografia jamy brzusznej polega na wykorzystaniu fal akustycznych – ultrasonograficznych, aby obrazować narządy wewnętrzne.

Za pomocą USG brzucha można obrazować narządy jak:

  • wątroba
  • pęcherzyk i drogi żółciowe
  • trzustka
  • śledziona
  • jelito cienkie
  • jelito grube
  • nerki
  • pęcherz moczowy

Jak przygotować się do badania USG jamy brzusznej?

Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie do badania, aby było ono skuteczne. 

W tym przypadku nie zaleca się jedzenia ciężkostrawnych posiłków na kilka dni przed badaniem. Można także zdecydować się na zastosowanie środków zmniejszających wzdęcia, ponieważ gazy nagromadzone w jelitach utrudniają ich ocenę.

Na około godzinę przed badaniem zaleca się wypić około 1 litra wody niegazowanej albo niesłodzonej herbaty, dzięki czemu płyn wypełni pęcherz, co ułatwi jego ocenę.

Gdzie wykonać badanie USG brzucha?

Gdy planowane jest USG brzucha Kraków oferuje dostęp do wielu gabinetów, gdzie można skorzystać z badania.

Osoby z ubezpieczeniem w NFZ mogą skorzystać z badania refundowanego przez Fundusz, natomiast minusem jest w tym przypadku długi czas oczekiwania na wolne terminy w gabinetach.

Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na wykonanie badania prywatnie. W prywatnych gabinetach i klinikach medycznych można zapisać się na badanie niemalże od razu, co jest dużym plusem wtedy, gdy nie chce się czekać w długiej kolejce.

Prywatne USG jamy brzusznej – ile kosztuje?

Cena wykonania badania USG jamy brzusznej jest zależna od wybranego gabinetu. Cenniki bardzo często można znaleźć na stronach internetowych gabinetów prowadzących diagnostykę USG.

W przypadku badania jak USG brzucha Kraków i znajdujące się w nim gabinety oferują ceny na poziomie od około 150 do 250 złotych.

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak pozbyć się bólu gardła