Tutaj jesteś

Cynamon a odchudzanie. Niepozorna przyprawa sprzymierzeńcem w walce o smukłą sylwetkę

12 grudnia 2020 Zdrowie


Cynamon dla wielu to przyprawa, która kojarzy się wyłącznie ze świętami. Charakterystyczny słodko-korzenny zapach przywodzi na myśl wspomnienia aromatycznych ciast. Cynamon jest popularną przyprawą pozyskiwaną z wysuszonej kory cynamonowca, która króluje w naszych kuchniach jako dodatek do owsianek, jogurtów, ciast, kompotów czy drożdżówek. Najbardziej popularny jest cynamon chiński i cejloński. Cynamon znalazł jednak zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce oraz lecznictwie.

Właściwości cynamonu
Cynamon ma wiele prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim ma działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego tak chętnie stosowany jest w okresie jesienno-zimowym podczas sezonu infekcyjnego górnych dróg oddechowych. Ponadto cynamon posiada właściwości antyoksydacyjne, zatem wspomaga zwalczanie wolnych rodników oraz opóźnia proces starzenia się organizmu. Korzenny zapach i smak sprawiają, że cynamon doskonale rozgrzewa ciało i podnosi jego temperaturę. Badania naukowe donoszą również, że regularne spożywanie cynamonu opóźnia wystąpienie choroby Alzheimera i Parkinsona. Wszystko za sprawą zawartej w cynamonie epikatechiny, która zapobiega powstawaniu tak zwanych splątków neurofibrylarnych. Oprócz tego cynamon wspomaga krzepnięcie krwi, jest świetnym remedium na migrenę oraz łagodzi bóle stawów. Od lat cynamon stosuje się w przypadku problemów ze snem. Dodany do ciepłego mleka tuż przed snem doskonale wycisza. Jest jeszcze jedna, nieoceniona właściwość cynamonu – wspomaga odchudzanie.

Jak cynamon odchudza?
Cynamon bardzo mocno wpływa na metabolizm, usuwa problemy trawienne i usprawnia cały proces trawienia pokarmu. Jest ponadto doskonałym źródłem błonnika pokarmowego. Bardzo popularna w ostatnim czasie jest mieszanka gorącej wody, cynamonu i naturalnego miodu. Taki napój spożywany, regularnie, dwa razy dziennie przed posiłkiem pozwala zgubić nawet 2kg tygodniowo. Receptura na ten prozdrowotny napój jest bardzo prosta, wystarczy zalać cynamon wrzątkiem i po wystygnięciu dodać miód w proporcji 1:2.
Rozgrzewające właściwości cynamonu wpływają na przyspieszenie metabolizmu, co przekłada się na realne efekty w postaci utraty zbędnych kilogramów w krótkim czasie.
Cynamon a odchudzanie ma sens tylko wtedy, gdy podejdziemy do całego procesu, działając holistycznie i całościowo na nasze ciało, a cynamon będzie jedynie świetnym uzupełnieniem. Nie wolno zapomnieć o zdrowym stylu życia, diecie pełnej witamin i składników odżywczych oraz regularnej aktywności fizycznej.

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak pozbyć się bólu gardła