laime.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kwiaty do sypialni
Zdrowie

Dlaczego warto postawić kwiaty w swojej sypialni?

Nie jesteś przekonana do kwiatów w sypialni? Zaraz się to zmieni! Kwiaty do sypialni to idealna ozdoba. Zarówno ścięte, ozdobne bukiety, jak i kwiaty doniczkowe. Sypialnia jest miejscem, w którym spędza się minimum jedną trzecią doby, a w praktyce jest to nieco więcej. Jest to przestrzeń, w której spędzę się jeszcze więcej czasu, najczęściej sypialnię traktuję się jako strefę do relaksu, dlatego warto zadbać o przyjemną atmosferę tego miejsca.
Ścięte kwiaty do sypialni pozwalają na odświeżenie wyglądu pomieszczenia. Dodają świeżości, lekkości i odrobinę wiosny, przez co łatwiej jest się odprężyć. Ich atut jest głównie wizualny, ale nie ukrywajmy, że wpływa on też na samopoczucie w tym pomieszczeniu. Przyjemniej jest człowieku spędzać czas w ładnie urządzonym miejscu, szczególnie jeśli sam miał wpływ na jego wygląd. Dodanie kwiatów do sypialni sprzyja relaksowi, bo sprawia, że to miejsc inne od reszty do domu, dzięki czemu pewne obowiązki domowe znikają z pola widzenia, można o nich zapomnieć i łatwiej można się odprężyć.
Z kolei rośliny doniczkowe i żywe kwiaty do sypialni mają bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka. Nawilżają powietrze, pochłaniają dwutlenek węgla i inne szkodliwe związki, dzięki czemu ułatwiają relaks i zasypianie. Część roślin, tak jak popularny aloes czy tak zwane języki teściowej, wytwarzają tlen w nocy! Ponadto aloes, gdy ma ponad trzy lata zawiera wiele wartościowych składników, dlatego można go użyć do tworzenia kosmetyków DIY. Warto jednak pamiętać, że w sypialni nie powinno być więcej niż cztery rośliny, aby nie „kraść” sobie wzajemnie tlenu.

Przeczytaj więcej na andoor.pl