Tutaj jesteś

Walka na kilogramy – podejście całościowe

12 listopada 2020 Moda

Nadwaga i otyłość to obecnie cywilizacyjna plaga. Zbędne kilogramy dotyczą każdej grupy wiekowej oraz płci. Co najgorsze, z roku na rok przybywa dzieci z nadwagą, co może mieć katastrofalne konsekwencje dla ich zdrowia w przyszłości. Jak zatem walczyć z nadwagą?

Nawyki żywieniowe

Jest wiele czynników, które sprzyjają nadwadze i otyłości. Najważniejszy z nich to styl życia, na który składa się dieta, aktywność fizyczna oraz rytm dnia. Nie od dziś wiadomo, że śmieciowe jedzenie typu fast food, produkty przetworzone oraz słodycze (w tym słodzone napoje) są główną przyczyną odkładania się zbędnej tkanki tłuszczowej. Co więcej, nadmiar cukru w diecie bardzo negatywnie oddziałuje na wątrobę, trzustkę czy działanie układu hormonalnego. Gotowe dania dostępne w marketach są naszpikowane chemią i pozbawione jakichkolwiek składników odżywczych oraz witamin. Z kolei jedzenie typu fast food (frytki, hamburgery, pizza) dostarcza do naszego organizmu niezdrowych tłuszczy, a stąd już niedaleka droga do otyłości. I nawet jeśli ktoś bardzo chce zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, to walka na kilogramy okazuje się zupełnie pozbawiona sensu, dopóki nie zmienimy nawyków żywieniowych.

Aktywność fizyczna

Druga ważna sprawa to aktywność fizyczna. I wcale nie chodzi tutaj o wielogodzinne, mordercze treningi na siłowni czy udział w ultra maratonach. Chodzi o zapewnienie naszemu organizmowi tlenu i ruchu regularnie każdego dnia. Do dyspozycji mamy wiele możliwości: spacery, jogę, zajęcia fitness o różnej intensywności, jazdę na nartach czy na rowerze, pływanie czy bieganie. Aktywność fizyczną należy dobrać do swoich możliwości i poziomu zaawansowania i stopniowo zwiększać intensywność.

Regeneracja

Poza dietą i sportem ważny jest także rytm dnia. Pod tym pojęciem kryje się ilość snu, częstotliwość spożywania posiłków, stres, regeneracja. Wbrew pozorom wypoczynek, wyciszenie, relaks i sen są bardzo ważne w walce z nadwagą, ponieważ pozwalają organizmowi na regenerację, która usprawnia metabolizm i reguluje pracę układu hormonalnego, który jest niezwykle istotny dla osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów.

Walka na kilogramy to długi żmudny proces, który musi być zaplanowany i prowadzony rozsądnie, gdyż w grę wchodzi zdrowie. Nie ma możliwości osiągnięcia zamierzonego efektu, jeśli zaczniemy chodzić na siłownię czy pływać, a nie zmienimy nawyków żywieniowych. Nie osiągniemy również sukcesu jeśli przejdziemy na zdrową dietę, ale nie dostarczymy ciału żadnej aktywności. Tylko holistyczne podejście do zrzucenia zbędnych kilogramów przybliży nas do celu i pomoże zbudować wymarzoną sylwetkę.

okulary w profesjonalnych salonach optycznych

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Luksusowe obuwie domowe