Tutaj jesteś

Ćwiczenia na odchudzanie nóg

8 grudnia 2020 Sport


Posiadanie pięknej sylwetki to cel, do którego dąży wiele kobiet i to nie tylko w okresie letnim, kiedy to czas pokazać się na plaży, a najlepiej w świetnej formie. By osiągnąć ten cel, warto postawić na zrównoważoną zdrową dietę i spożywanie regularnych posiłków, a także na ćwiczenia. Jeżeli twoim marzeniem są piękne, smukłe nogi to czytaj dalej.

Cwiczenia na odchudzanie nog

Ćwiczenia na odchudzanie nóg, to sposób by przez własną pracę w domu dojść do upragnionych efektów. Odchudzanie jednak to przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej, do której trzeba zastosować zmianę diety. W stworzeniu dobrze stonowanych nóg mogą pomóc ćwiczenia ukierunkowane na poszczególne partie. W trakcie treningów warto zwrócić uwagę na uda oraz pośladki. Te części mogą być dla wielu pań najbardziej problematyczne.

By osiągnąć pożądane efekty warto zastosować trening aerobowy na przemian z siłowym.

Trening aerobowy

Trening aerobowy to świetny sposób na poprawę kondycji i spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. W trakcie treningu aerobowego energia jest dostarczana z tłuszczy oraz węglowodanów. Taki wysiłek nie jest zbyt intensywny, przez co nawet początkujące osoby nie będą musiały się obawiać nadmiernej zadyszki czy innych dolegliwości. Ćwiczenia aerobowe to na przykład marsz czy kroki typu side to side. Dodatkowo za trening aerobowy może posłużyć wysiłek, jaki sobie zadamy na urządzeniach na siłowni. Jazda na rowerze stacjonarnym czy jednostajny bieg na bieżni, to tylko niektóre przykłady.
Popularna zumba to również trening aerobowy.

Trening siłowy

Trening siłowy zakłada wykorzystanie sprzętu do ćwiczeń. Jeśli jednak nie mamy takiego w domu nic straconego, butelka z wodą może posłużyć jako ciężar. Inne przykłady ćwiczeń niewymagających sprzętu, to np. wypady czy przysiady. Wykonywane ćwiczenia warto wykonywać z uwzględnieniem swojego stażu treningowego. Jeśli nie mamy zbyt dużego nie warto się śpieszyć, by nie spowodować kontuzji. Warto, by jedna seria ćwiczeń zawierała 20 powtórzeń. Ilość serii warto dostosować do swoich możliwości, ale zalecane są 2-3 serie.
Wykroki to ćwiczenia mogące świetnie wyszczuplić uda, z którymi wiele pań może mieć problem, natomiast przysiady to sposób na pośladki.
Wymachy nóg to propozycja, na którą również warto zwrócić uwagę.

Trening siłowy warto wykonywać przed aerobowym dla maksymalnych efektów. Liczy się również częstotliwość wykonywanych ćwiczeń, najlepiej minimum 3 razy w tygodniu. Na pierwsze efekty regularnych ćwiczeń będzie trzeba poczekać około miesiąca.

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dmuchana ścieżka gimnastyczna - zastosowanie i zalety