Tutaj jesteś

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu warto kupić?

22 listopada 2020 Lifestyle


Trening domatora w ostatnim czasie staje się coraz popularniejszy. Dzieje się tak głównie ze względu na oszczędność czasu. Dzięki temu, że nie musimy dojeżdżać na siłownię oszczędzamy sporo czasu. Dodatkowo nie w każdej miejscowości jest siłownia.

Jak ćwiczyć w domu?

W domu można ćwiczyć na wiele sposobów. Wszystko zależy od naszego stopnia zaawansowania. Większość z osób ćwiczących w domu wybiera trening z masą własnego ciała. Jest to dobry wybór szczególnie w przypadku osób początkujących z dużą nadwagą. Ćwiczenia ogólnorozwojowe angażują do pracy wiele grup mięśniowych, co pozytywnie wpływa na proces odchudzania. Wiele osób początkujących decyduje się zacząć swoją przygodę z treningiem właśnie do treningów w domu. Dzięki temu mogą przygotować swoje ciało do treningów na siłowni z dużymi ciężarami. Trening domatora możemy wykonywać bez sprzętu, bądź przy użyciu mebli, takich jak np. stół czy krzesła. Oczywiście z czasem, żeby progresować warto zakupić kilka akcesoriów, które ułatwią osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Trenując w domu nie możemy zapomnieć o rozgrzewce. Powinniśmy na nią poświęcić około 10 minut. Dzięki temu przygotujemy nasze ciało do wysiłku, co zmniejszy ryzyko kontuzji. Po ćwiczeniach powinniśmy poświęcić czas na rozciąganie, które zminimalizuje ryzyko wystąpienia zakwasów. W treningu z masą własnego ciała najważniejsza jest właściwa technika wykonywania ćwiczeń. To właśnie poprawnie wykonane ćwiczenia angażują do pracy wybrane partie mięśniowe. Niewłaściwa technika to główna przyczyną kontuzji zarówno w treningu domowym, jak i na siłowni.

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu?

Na początkowym etapie ćwiczeń nie potrzebujemy żadnego sprzętu, gdyż ciężar naszego ciała jest wystarczający do budowania masy mięśniowej. Z czasem jednak progres może być trudny, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów. Gumy treningowe to gadżet, który powinien mieć każdy trenujący w domu. Dzięki nim w łatwy sposób nauczymy się np. podciągania na drążku, co dla wielu jest ciężkim ćwiczeniem. W treningu domatora przydatne będą również hantle. Najlepiej wybrać takie, do których możemy dokładać ciężarki, co ułatwi progres. Hantle wykorzystamy do ćwiczeń bicepsów, tricepsów, barków, pleców i klatki piersiowej. Oprócz tego hantle dodadzą nam ciężaru podczas robienia przysiadów, co utrudni wykonywanie tego ćwiczenia. Jeśli naszym celem jest odchudzanie to warto kupić sprzęt do cardio. Może być to np. rowerek, bieżnia lub orbitrek. Dzięki temu oprócz treningu siłowego będziemy mogli wykonać cardio w domu. Warto także kupić poręcze do pompek.

Redakcja laime.pl

Witajcie na łamach redakcji Laime – miejscu, gdzie pasja łączy się z wiedzą, a inspiracja spotyka się z informacją! Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów, miłośników sportu, urody i zdrowego stylu życia, którzy z zapałem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

okulary w profesjonalnych salonach optycznych